Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#476 2014-08-25 00:41:22

beautiful1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 805

Re: Anna-co mi jest

ja się chcę zapisać na akupunkturę i pelvic floor exercises, co myślicie, jedno po drugim czy naraz?

Offline

 

#477 2014-08-25 12:13:06

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Anna-co mi jest

Zapytaj na akupunkturze. Nie wiem, czy są jakieś ograniczenia co do łączenia z innymi zabiegami, ale wiem, że np. po "igłowaniu" (coś podobnego do aku, tylko jedną grubszą igłą się robi) może się chwilowo pogorszyć stan zdrowia, bo ten zabieg m.in. rozbija cysty. I nie wiem, czy w takiej sytuacji jest sens robić oba zabiegi jednocześnie, czy nie lepiej odczekać kilka dni i włączyć pfe, gdy ewentualne pogorszenie ustąpi.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#478 2014-08-25 21:13:18

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: Anna-co mi jest

Napewno skorzytam z porady Redakcjo, dziÄ™kujÄ™.  OdebraÅ‚am wyniki tarczycowe, okaz zdrowia.  Skusilam sie jednak na cmv, wynik za 3 dni

Offline

 

#479 2014-08-27 21:02:04

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: Anna-co mi jest

Czy możecie polecic cos dopochwowego celujacego w faecalisa?

Offline

 

#480 2014-08-27 23:35:23

beautiful1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 805

Re: Anna-co mi jest

dobrze byłoby zrobić sobie antybiogram i na tej podstawie wziąć antybiotyk, ja kiedyś brałam gentamecynę w czopkach ale niewiele pomogła

Offline

 

#481 2014-08-28 07:48:30

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: Anna-co mi jest

Może  źle siÄ™ wyraziÅ‚am. Antybiogram oczywiÅ›cie mam i biorÄ™ lewofloksacynÄ™ na obie moje bakterie. Chodzi mi o jakiÅ› specyfik dopochwowy, zawierajÄ…cy substancjÄ™, która dziaÅ‚a bezpoÅ›rednio na faecalisa. Np. macmiror, gynalgin, metronidazol - w żadnym nie napisano że dziaÅ‚a na faecalisa. WidziaÅ‚am na forum leki recepturowe, ale wiadomo, że to już wyższa szkoÅ‚a "zmuszenia" ginekologa do wystawienia na to recepty.

Offline

 

#482 2014-08-28 08:32:49

beautiful1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 805

Re: Anna-co mi jest

oj, to trudno bedzie, bo ogolnie na fekalisa nic nie dziala, te leki ktore bierzesz teoretycznie powinny na niego zadzialac

Offline

 

#483 2014-08-29 07:47:09

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: Anna-co mi jest

Zastanawiam się skąd te informacje o częstości zakażeń układu moczowo-płciowego chlamydią, myco, urea (jako najczęściej występujących) skoro ich diagnozowanie jest tak trudne i wątpliwe. Wyniki na bakterie typowe - rozumiem, bo szanse, że nie wyjdzie w posiewie są znikome, ale na jakiej podstawie uznają, że atypowe są w czołówce zakażeń, skoro szary człowiek nawet nie wie jak i gdzie ich szukać, a laboratoria też zazwyczaj wiedzą nie grzeszą

Offline

 

#484 2014-09-04 08:20:44

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: Anna-co mi jest

Czy orientuje się ktoś skąd ten "monopol" dr TW na oznaczanie przeciwciał ureaplsasma i myco? Dlaczego nikt inny w Polsce tego nie robi?

Offline

 

#485 2014-09-06 17:53:15

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Anna-co mi jest

Może nie chcą? Wielu lekarzy uważa, że p/ciała nie świadczą o chorobie, więc może inne laboratoria, nie mając popytu, nie zamawiały nietanich wszak testów/odczynników - i kółko się zamknęło, bo dr TW, mając popyt z racji braku konkurencji, może je zamawiać bez nadmiernych inwestycji?

Poziom DAO w Polsce oznacza tylko Synevo, receptory NMDA robią trzy placówki w Polsce, typowanie wirusa polio bodaj też trzy, a jaka rozbieżność cenowa! (od 160 zł do prawie trzech tysięcy). Awidność na VZV robił swego czasu tylko Cieszyn, a w zasadzie nie oni, lecz partnerskie labo w Ostravie, awidność na różyczkę widziałam tylko w jednym labo. Generalnie im bardziej wyspecjalizowana jednostka, tym bardziej niepopularne badania robi. A dr TW jest wyspecjalizowany bardzo wąsko.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#486 2014-09-16 14:24:29

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: Anna-co mi jest

Witam,
czekam na wyniki od TW i z Lelka. Pochwalić się jednak muszę, że czuję znaczną poprawę. Ciągle nieustannie czuję pęcherz, ale o mniejszym nasileniu, co nie jest już AŻ tak uporczywe. Mocz oddaję co ok 2 godziny, a jak przetrzymam do 3, to i tak nie ma tragedii.
Poprawę zauważyłam wtedy gdy zrezygnowałam z herbaty, kawy, soków itp. Piję TYLKO wodę i przez 3 tygodnie mieszankę ziół polecaną przez "starą" użytkowniczkę. Teraz 2-tygodniowa przerwa i potem znowu zioła. Nie twierdzę, że to złoty środek, ale jak ktoś chce to przytoczę ten ziołowy "przepis". A nóż komuś pomoże.

Offline

 

#487 2014-09-16 23:22:04

beautiful1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 805

Re: Anna-co mi jest

Aniu, przytocz proszę, chętnie skorzystam:)

Offline

 

#488 2014-09-22 11:13:43

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: Anna-co mi jest

Beauty, wieczorkiem wrzucę listę ziół. Przepraszam za opóźnienie.
Czy znane Wam są przypadki wyleczenia boreliozy, czego skutkiem jest ustąpienie objawów pęcherzowych?

Offline

 

#489 2014-09-22 18:40:07

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Anna-co mi jest

Ana, pęcherz w borelce to efekt zaatakowania układu nerwowego. Jak wybijesz patogen i zregenerujesz nerwy, poprawisz stan pęcherza.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#490 2014-09-22 21:18:29

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: Anna-co mi jest

Beauty,
podany niżej zestaw ziół jest przytoczony z wcześniejszych wpisów szczęśliwie wyleczonej użytkowniczki forum (mieszanka zaproponowana przez polecanego na forum urologa). Nie ma co liczyć na spektakularne efekty, ale nie zaszkodzą smile
Ziła wymieszać, trzymać w szklanym pojemniku, przykryć ściereczką. 3 łyżki ziół zalać 1 l wrzątki i trzymać na małym ogniu ok 30 minut. NIE GOTOWAĆ. Pić 1 l dziennie przez 3 tyg. potem 2 tyg. przerwy i tak do skończenia. Wszystkie zioła w ilości 50 g
kora wierzby, korzeń łopianu, kwiat nagietka, kwiat wrzosu, liść babki lancet., liść borówki brusznicy, liść jeżyny, liść mącznicy, liść pokrzywy, owoc jałowca, ziele krwawnika, ziele skrzypu polnego.
Ja wyrzuciłam z tego składu: nagietka (napisano,że do okładów na skórę), liść jeżyny, ziele krwawnika, korzeń łopianu (na skórę), kora wierzby - bo wg opisu są one na problemy trawienne lub skórne.
Ja pijÄ™ i żyjÄ™  smile

Karolinko, dziękuję za każdą informację.

WykluczyÅ‚am cmv, myco i urea o dr TW, czekam ciÄ…gle na wyniki posiewu moczu z lelka (dÅ‚uuugoooo), miaÅ‚am nawet RM gÅ‚owy, hormony tarczycowe i pÅ‚ciowe w normie, chlamydii brak, wiÄ™c chyba czas na borelkÄ™ - choć objawów jako takich nie mam. Ale sam pÄ™cherzowy problem poprzedzony byÅ‚ kilkoma epizodami drÄ™twienia nóg, mrowienia, rÄ…k, palców, miewam (bardzo sporadycznie) przeczulicÄ™ na jakimÅ› niewielkim obszarze ciaÅ‚a, w okresie mrowieÅ„ byÅ‚a jakaÅ› ogólna infekcja, powiÄ™kszony wÄ™zeÅ‚ chÅ‚onny pod pachÄ…  bolesny. PojawiÅ‚o siÄ™ to chyba 3 w tym samym czasie cyklu. Teraz już jest ok

Offline

 

#491 2014-09-22 23:34:19

beautiful1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 805

Re: Anna-co mi jest

Aniu

Dzięki wielkie za zamieszczenie tych ziół, chociaż nie wiem, czy ich już nie stosowałam, ale najwyżej wezmę sobie jeszcze raz. Na pewno warto sprawdzić sobie borelkę bo ona też powoduje problemy z pęcherzem.

Offline

 

#492 2014-09-25 13:05:00

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: Anna-co mi jest

ostatni wynik posiewu moczu na lelka ujemny. Wniosek - bakterie da siÄ™ wytÅ‚uc smile Jeden problem z gÅ‚owy. Szkoda, że w  naszym przypadku problem z gÅ‚owy to kolejny problem.

Offline

 

#493 2014-09-25 17:59:42

beautiful1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 805

Re: Anna-co mi jest

jak na lelka nic nie wyszlo, to znaczy ze bakterii nie ma, bo tam ciagle cos wychodzi zazwyczaj

Offline

 

#494 2014-09-26 11:09:02

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: Anna-co mi jest

Czy badałyście się pod kątem neisseria gonorrhoease (rzeżączki)? Póki co znajduję tylko wysyłkowe badanie pcr dna za 190 zł (poza pakietami). Czy to możliwe, że nie ma podstawowych badań dostępnych dla "zwykłych" ludzi?

Offline

 

#495 2014-10-01 18:20:08

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: Anna-co mi jest

ByÅ‚am u urologa. Po wykluczeniu bakterii i in. (typowe, atypowe, cmv, borelioza,hormony pÅ‚ciowe, tarczycowe, rm gÅ‚owy,rtg l-s, usg brzucha) i wywiadu o ewentualnych innych chorobach, stwierdziÅ‚ na oko, że mam pÄ™cherz nadreaktywny. Toż my przecież wiemy, że to skutek, nie przyczyna. PrzepisaÅ‚ lek o nazwie BETMIGA (cena promocyjna 150 zÅ‚ ), podobno od niedawna w Polsce. DziaÅ‚anie- ma rozluźniać mięśnie pÄ™cherza. Nie jestem zadowolona z wizyty, wrÄ™cz siÄ™ zawiodÅ‚am. Na pytanie o dalszÄ… diagnostykÄ™, odpowiedziaÅ‚,  że można robić cystoskopiÄ™, lecz skoro nie ma infekcji to nie ma po co póki co tak ingerować w pÄ™cherz, zwÅ‚aszcza, że jestem na nie podatna - tu siÄ™ nawet trochÄ™ zgodzÄ™. No nic, bÄ™dÄ™ Å‚ykać tabletki. Pewnie jeszcze pomyÅ›lÄ™ nad posiewem moczu na  beztlenowe - ale czy jest sens?
Sama urodynamika chyba tak naprawdÄ™ niewiele wnosi do diagnozy prawda?

Offline

 

#496 2014-10-01 23:36:17

beautiful1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 805

Re: Anna-co mi jest

Betmiga jest dobry bo przynosi najmniej efektow ubocznych, daj znać, ja o dziwo też miałam diagnozę podobną ale się z nią nie zgodziłam i do tego jeszcze wyszły mi bakterie ponownie w moczu, które przesądziły o wszystkim

Offline

 

#497 2014-10-02 21:46:01

Joanna
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 362

Re: Anna-co mi jest

U mnie właśnie chyba urodynamika jednak zdecydowała o wszczepieniu stymulatora. Pokazywali mi te różne wykresy i lekarz mówił mi, ze przy wypełnianiu pęcherza ten cały wykresik był absolutnie nienormalny. Miałam poza tym straszny problem, żeby pęcherz opróżnić, parcie straszne, a pęcherza nie można było opróżnić.

Offline

 

#498 2014-10-03 13:14:40

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: Anna-co mi jest

ByÅ‚am dziÅ› w sanepidzie aby zrobić badania na pasożyty. Szczerze to zawiodÅ‚am siÄ™ na kolejnej instytucji. Pani, chyba kierowniczka, byÅ‚a baaardzo zdziwiona, że z wÅ‚asnej inicjatywy chcÄ™ szukać pasożytów. PowiedziaÅ‚a, że pasożyty nie wpÅ‚ywajÄ… na problemy ginekologiczno-urologiczne. Wg niej maÅ‚o prawdopodobne jest, żeby dorosÅ‚a osoba miaÅ‚a owsiki, zwÅ‚aszcza jeÅ›li nie ma objawów. SkoÅ„czyÅ‚o siÄ™ na tym, że dostaÅ‚am "probówki"  na 1 badanie na owsiki. Powiedziano mi, że nie ma po co pobierać materiaÅ‚u kilka razy. Dodatkowo powiedziaÅ‚a, że absurdem jest leczenie bakterii 10 do 2 i lab. które takie antybiogramy robi jest zÅ‚e i nie należy tam chodzić. Nie dyskutowaÅ‚am, nie miaÅ‚am ochoty przekonywać. My wiemy swoje wink Kurde, ciÄ…gle pod górkÄ™. No ale żeby sanepid nie mógÅ‚ zrobić mi badaÅ„ na pasożyty bez szemrania??? Co kogo obchodzi po co?

Offline

 

#499 2014-10-03 23:56:15

beautiful1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 805

Re: Anna-co mi jest

dla mnie też nie ma sensu leczyć bakterii 10 ^2, chyba że można je przeleczyc jak dają dolegliwości, każdy w pęcherzu ma bakterie, nie jest to środowisko sterylne. Nie przejmuj się, niech jedna głupia baba nie decyduje, jakie masz badania wykonać, w końcu Ty za to płacisz i decydujesz, jakie chcesz.

Offline

 

#500 2014-10-10 18:38:02

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Anna-co mi jest

Tylko że jak masz bakterii 10^2, które miałyby dawać dolegliwości, to musiałabyś mieć jakieś upośledzenia układu immunologicznego. A jeśli nie masz i boli Cię, i masz parcia, a w posiewie wychodzi 10^2, to znaczy, że tam jest coś jeszcze.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson