Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#76 2007-08-07 23:56:28

Dotka
Użytkownik
SkÄ…d: Gdansk / Irlandia
Zarejestrowany: 2007-07-04
Posty: 213

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia

Mam dosc23 - z tego co wiem, to masz autoszczepionke, wiec wez ja ze soba na wyjazd. W Anglii na pewno bez problemu dostaniesz antybiotyk w razie draki no i zawsze mozna od czasu do czasu zawitac w kraju. Ja z powodu pecherza nie wracam do kraju po to, by sie leczyc. Mam w Irlandii dosc dobra prace, a w Polsce nie mam nic. Jesli czujesz sie na silach - jedz, zawsze mozesz wrocic. Wez tylko ze soba zapas lekow, bo na Wyspach trudno o podstawowe leki, ktore u nas sprzedaje sie bez recepty. na pecherz bez recepty to maja tylko proszek zurawinowy!! niedawno zlozylam zamowienie przez apteke internetowa na leki z polski - uronat, galospa i ginjal... nareszcie je dostalam:) sa wiec sposoby na wytrwanie z chorym pecherzem za granica;) mi wlasnie jedyne czego brakuje to ta autoszczepionka, ale Ty ja przeciez masz. Pozdrawiam.


To już ponad trzy lata bólu

Offline

 

#77 2007-08-08 08:45:37

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia

Dotka tak mam autoszczepionke, ale ja sie nie czuje na silach jechac z ta wstretna choroba za granice:( u mnie sytuacja troche inaczej wyglada, ty juz tam za granica stoisz na nogach dobrze, ja musialabym sie uczyc wszystkiego.. wiesz o co chodzi.. Jestem w stanie zrezygnowac z wyjazdu.. przez ta k.. chorobe i pewnie zrezygnuje...;(
A pozatym dziwie sie troszke Tobie, bo ja jakbym byla na twoim miejscu postapilabym troche inaczej. wrocilabym do Polski i sie wziela konkretnie za siebie- Warszawa, dr. Malczynski, kase masz wiec byloby ci latwo leczyc sie u nas w Polsce.. wiem ze masz prace dobra, ale jesli masz prace to pewnie znasz dobrze jezyk ang. i znalazlabys i druga dobra jakbys sie wyleczyla
Pozdrawiam i sciskam

Offline

 

#78 2007-08-08 21:14:54

Dotka
Użytkownik
SkÄ…d: Gdansk / Irlandia
Zarejestrowany: 2007-07-04
Posty: 213

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia

No tak, pewnie to wlasnie Ty masz racje. Jak sie jest chorym powinno sie najpierw myslec o wlasnym zdrowiu, na inne rzeczy przyjdzie jeszcze czas. Mozliwosci wyjazdu na pewno bedzie przed Toba o wiele wiecej. Bedziesz wtedy zdrowa, optymistycznie nastawiona do zycia i zadna nowych wrazen.

Ale ja nie kieruje sie w zyciu rozsadkiem. Jestem spontaniczna (moze za bardzo jak na swoj wiek;) i juz dawno przebukowalam bilet tak zeby jechac na Krym. W sumie ponad dwa tygodnie bede poza Irlandia, ale nie dam rady zaplanowac wycieczki do Warszawy, co pewnie powinno byc moim piorytetem.

Z mojego zycia tutaj tez nie chce rezygnowac. Wcale nie mam duzo kasy, przez pierwszy rok pobytu wydawalam wszystko, co zarobilam (na utrzymanie, mieszkanie, przejazdy). Zycie tu jest bardzo drogie, a prace choc dobra mialam malo platna. Teraz mam nowa prace i jestem na okresie probnym. Zarabiam o wiele lepiej, ale oszczedzam, bo chce wziac kredyt na mieszkanie i miec jakis tam procent wkladu wlasnego. Wiec nie sa to pieniadze, ktore moge ot tak sobie wydac. I nie chce rzucac pracy, o ktora tak sie staralam i w ktorej idzie mi coraz lepiej.

Moi rodzice nie mieszkaja w Polsce, wiadomo - mam tam ukochanych znajomych, ale nie ma nic gorszego niz siedzenie w domu i uzalanie sie nad soba w czterech scianach. A taki pewnie spotkalby mnie los w Polsce, bo mimo wyksztalcenia nie udalo mi sie tam znalezc pracy i przez 3 miesiace po zakonczeniu studiow bylam bezrobotna (dopoki nie wyjechalam do Irlandii znaczy). Ja wole zyc jak kiedys, udawac, ze jest ok. Znajomi, z ktorymi jade na Krym pojecia nie maja o moich problemach.

Wierze w to, ze bede sie dobrze czuc na wyhezdzie i ze na jakis swoj nieobliczalny sposob podjelam sluszna decyzje i nie bede jej zalowac smile

Ale ja zawsze bylam nieobliczalna wlasnie, powinno mi sie zabronic doradzania innym.

Wierze, ze gora za kilka miesiecy bedzie z Toba o wiele lepiej po autoszczepionce i wtedy z nowym nastawieniem przylecisz na Wyspy.


To już ponad trzy lata bólu

Offline

 

#79 2007-08-08 21:56:01

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia

Watpie zebym miala szanse kiedys wyjechac za granice.. jesli teraz zrezygnuje z tej propozcyji to nie wyjade raczej juz..;/ Nie wiedzialam ze twoi rodzice nie mieszkaja w Polsce??? czyli tez sa w Irlandii?
Uwazam ze najlepiej by bylo jakbys mogla wziasc sobie 2 tyg kiedys i przyjechac do Wawy ... chodz sama niewiem czy to dobry pomysl.. ale to juz Twoja decyzja:)
Wiem Dotka ze napewno nie pozalujesz ze wyjezdzasz na Krym(co ci bardzo bardzo bardzo zazdroszcze:) i bedziesz napewno sie tam dobrze czuc!! musisz w to wierzyc gleboko a napewno spedzisz zajeb.... wakacje:)
Ja chcialabym bardzo i marze o tym mocno ze po tej autoszczepionce bedzie jakas poprawa:((

Offline

 

#80 2007-08-09 21:30:15

Dotka
Użytkownik
SkÄ…d: Gdansk / Irlandia
Zarejestrowany: 2007-07-04
Posty: 213

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia

Napisze jeszcze raz to samo, bo zniknal moj tekst: O Boze!!!!!!!!! Pisalam Wam wieki temu, ze dostalam w koncu skierowanie do urologa tu w Irlandii. No i po trzech tygodniach dostalam od niego list z terminem wizyty: Poniedzialek, 9:30, 22gi Pazdziernika, pod spodem kilka slow: platnosci przyjmujemy tylko w gotowce.

Mam dosc23 - tak, moi rodzice mieszkaja w Irlandii, ale w innym miescie niz ja. Mam tu tez siostre, ktora mieszka z narzeczonym, dwie kuzynki, obie mezate, a jedna dzieciata, wujka z zona i synkiem, ktory jest moim chrzesniakiem (nie wujek, synek jest chrzesniakiem znaczy..). I to juz wszyscy chyba. Ale zadko sie widujemy bo daleko mieszkamy od siebie.


To już ponad trzy lata bólu

Offline

 

#81 2007-08-09 22:36:02

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia

Dotka to ty tam czujesz sie jak u siebie w domu:) cala rodzinka takze nie czujesz sie jakas wyobcowana czy cos.. dobrze masz:)
pozdrawiam

Offline

 

#82 2007-08-11 12:43:08

Dotka
Użytkownik
SkÄ…d: Gdansk / Irlandia
Zarejestrowany: 2007-07-04
Posty: 213

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia

Dziewczyny, cokolwiek by sie nie powiedzialo o polskiej sluzbie zdrowia: w Polsce JEST on NIEBO lepiej niz np. w takiej zacofanej IRLANDII! Nie ma w Irlandii zadnych wyciagow z grasicy, a TFX to jest lek polski!! Sa tez inne podobne leki na swiecie, ale nie w Irlandii. Tu nawet malo kto slyszal o IC, na podstawowe badania czeka sie miesiacami..

W Polsce mozna wybrac sobie lekarza, isc ekspresowo szybko do urologa (bez skierowania!) i nie trzeba czekac miesiacami, wystarczy podjac decyzje i isc.
W Polsce dostepna jest autoszczepionka i porzadny posiew.

Tu o autoszczepionkach nie slyszano, posiewow sie nie robi (jak narazie znalazlam jedno laboratorium, ale cena to 100 euro), za kazda wizyte u lekarza pantwowego placi sie majatek, a u prywatnego fortune. Do urologa nawet jak prywatnie to trzeba miec skierowanie i czekac wiele tygodni...

Rozczarowalam sie tym systemem zdrowia w Irlandii, zapewniam Was, ze w Polsce jest o wiele, wiele lepiej.


To już ponad trzy lata bólu

Offline

 

#83 2007-08-11 13:39:32

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia

Dotka to jak prosperujÄ… irlandczycy , czy wszyscy sÄ… zdrowi jak rydze , czy leczÄ… sie sami ?
Moja koleżanka dermatolożka opowiadała mi o przyjaciółce dermatolożce która wyjechała do Szwecji , oczywiście na początek dostała do swojej dyspozycji dom , samochód i piękny gabinet o forsie nie wspomnę ale po paru tygodniach była kompletnie zdruzgotana procedurami medycznymi obowiązującymi w Szwecji. Tam jest tak jak piszesz o Irlandii kupę badań się w ogole się nie robi, nie robi badań na grzyby wszystko się leczy na czuja.
Nie mogła sie właśnie z tym pogodzić wspomniana lekarka ,że nie miała szans nikogo porzadnie wyleczyć. Dlatego kiedys już tu wspomonałam , że prywatny szpital Damiana w Wa-wie leczy przede wszystkim polonusów.

Offline

 

#84 2007-08-11 14:08:16

Dotka
Użytkownik
SkÄ…d: Gdansk / Irlandia
Zarejestrowany: 2007-07-04
Posty: 213

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia

wlasnie na jednym irlandzkim forum chlopak napisal, ze lekarz zalecil mu zamiast lekarstw biegac w tramkach i pic sprita... ja nie wiem jak oni sie lecza, sa zdrowsi niz my. chodza polnadzy nawet jak jest zimno (a prawie zawsze jest zimno)... czasem jezdza do Anglii lub Niemiec sie leczyc. Czy juz pytalam, ze tutaj na wyniki cytologii czeka sie kilkanascie miesiecy?


To już ponad trzy lata bólu

Offline

 

#85 2007-08-12 18:43:06

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia

Dotka to fajnie ze sie tyle czeka mozna w ciagu tych miesiecy umrzec jak nie daj Bog ktos ma ostatnia grupe cytologii. W Polsce jeszcze nie ma tak zle, mi zrobili cytologie na cito na drugi dzien. Co do sprita to niezle, ale jak mnie mdli pomaga mi cola juz chyba pisalam.

Offline

 

#86 2007-08-12 19:08:12

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia

To świeżo otwarty Euro Medi Care ma szansę zrobić w Irlandii furorę...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#87 2007-08-12 23:19:02

Dotka
Użytkownik
SkÄ…d: Gdansk / Irlandia
Zarejestrowany: 2007-07-04
Posty: 213

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia

tfu, dziewczyny, przepraszam - wprowadzilam Was w blad - chodzilo mi, ze tygodni kilkanascie sie czeka na cytologie, wybaczcie


To już ponad trzy lata bólu

Offline

 

#88 2007-08-12 23:21:15

Dotka
Użytkownik
SkÄ…d: Gdansk / Irlandia
Zarejestrowany: 2007-07-04
Posty: 213

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia

cóż to ten Euro Medi Care?


To już ponad trzy lata bólu

Offline

 

#89 2007-08-12 23:59:20

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia

A, to taka wrocławska klinika/szpital plus przychodnie. Odkupili kiedyś jeden wrocławski obiekt, potem następne. Szpital znany z tego, że ma poziom, ale... wszystkie ciężkie przypadki jakoś go omijają wink (wieść z kręgów szpitalnych niesie, że potrafią celowo "nie rozpoznawać" cięższych spraw, żeby nie ponosić kosztów niedoszacowanych przez NFZ procedur - potem tych pacjentów ratują inne szpitale), więc EMC nigdy nie ma salda ujemnego. Ale sprzęt mają dobry i prywatnie można tam parę ciekawych zabiegów zrobić. Chociaż ja się zraziłam po kolonoskopii, a jeszcze wcześniej, jak poszłam do onkolożki, i to mojej znajomej, na wycięcie bardzo brzydkiego znamienia. Ona mówi, że nie wytniemy, bo tu nic nie ma. Ja: wolałabym mieć pewność w postaci histopatu (akurat na czerniaka chorował ktoś znajomy), zresztą nawet jeśli jest ok, to wytnijmy, dopóki nie jest to nic złego. Ona: onkologii nie interesują stany prze zezłośliwieniem. Ja: to mamy konflikt, bo mnie interesuje wyłącznie, żeby do żadnego zezłośliwienia nie doszło.
Ot, druga strona Euro Medi Care'u.
Ale właśnie otworzyli filię w Irlandii. Wizyta u lekarza rodzinnego ma kosztować 90 euro, u specjalisty 150, ale z badaniami. Więcej nie wiem.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#90 2007-08-13 00:26:01

Dotka
Użytkownik
SkÄ…d: Gdansk / Irlandia
Zarejestrowany: 2007-07-04
Posty: 213

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia

na poczatku sierpnia otwarto jakis nowy osrodek, doslownie trzy kroki od mojego domu, moze to oni? ale inaczej sie nazywaja oczywiscie, wiec nie wiem...


To już ponad trzy lata bólu

Offline

 

#91 2007-08-13 00:27:42

Dotka
Użytkownik
SkÄ…d: Gdansk / Irlandia
Zarejestrowany: 2007-07-04
Posty: 213

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia

jaka ja zakrecona jestem;) to pewnie od tego pakowania mam juz goraczke. nazywaja sie EMC, wiec to na bank oni:)


To już ponad trzy lata bólu

Offline

 

#92 2007-08-13 00:59:04

Dotka
Użytkownik
SkÄ…d: Gdansk / Irlandia
Zarejestrowany: 2007-07-04
Posty: 213

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia

Ale oczywiscie uslug urologicznych w ogole nie maja, a mocz badaja metoda lakmusowa (czyli papierkiem). Maja teraz promocje rozne, ale nie skorzystam.


To już ponad trzy lata bólu

Offline

 

#93 2007-08-13 12:35:39

Annna
Użytkownik
Skąd: Wrocław/Warszawa
Zarejestrowany: 2007-04-14
Posty: 167

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia

Redakcjo dlaczego zraziłaś sie po kolonoskopii?? Ja chciałam właśnie tam zrobić kolonoskopie...

Offline

 

#94 2007-08-13 13:02:23

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia

Ja to jestem w szoku z tym znamieniem bo u nas tna wszystko co sie da i nawet pieprzyka nie chca zostawic jak jest lekko wypukly i od razu strasza

Offline

 

#95 2007-08-13 14:29:43

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#96 2007-08-13 14:53:58

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia

Karolina wiesz co przypomnialam sobie jak przed moim zabiegiem musialam sciagac anestezjologa. To jest dla mnie zupelnie niezrozumiale bo wiem ze generalnie anestezjolog przychodzi i rozmawia z pacjentem. Mialam jednak powazny powod, bowiem kiedys jak pisalam prace magisterska tuz przed obrona tydzien nie spalam wogole tak sie denerwowalam dostalam na noc tabletke o nazwie stilnox. Jako ze to byl pierwszy psychotrop w moim zyciu mialam po tej tabletce odjazd, wychodzila mi ze szkicu ktory sama zrobilam kobieta, tanczyla paprotka itp. Na szczescie mialam swiadomosc ze to po leku bo inaczej przyjechali by pewnie z kaftanem. Wtedy jeszcze moj narzeczony byl w szoku. No ale wracajac do anestezula chcialam mu powiedziec ze nie wyrazam zgody na zadne leki tego typu po zabiegu i zeby wzial pod uwage przy znieczuleniu tÄ… grupe lekow. I on przyszedl i mowi mi: Ale super tez bym tak chcial! Rece mi opadly choc facet w sumie byl sympatyczny i luzacki. I tak sie smiali ze mnie bo po narkozie ryczalam jak male dziecko i mnie pytali czy mnie boli a ja ze nic mnie nie boli, odwalcie sie. Wstapil we mnie diabel normalnie sadzilam gromy na prawo i lewo jak wariatka. Poprostu tak zareagowalam na srodki usypiajace ale i tak by pewnie mi nikt nie uwierzyl gdyby nie to ze mama im powiedziala ze ona po relanium w szpitalu plakala 3 dni i ma taka corke ktora pozbierala po niej same zle geny. Tak to czasem jest ze sluzba zdrowia a ja mam wrazenie ciagle i nieodparte ze problemem sluzby zdrowia jest odmiennosc ze sie lekarz dziwi ze my cos wiemy albo sami chcemy cos sprawdzic u siebie albo jeszcze inaczej sami siebie znamy najlepiej. No nic ale jak zobaczylam kilka godzin po moim zabiegu dziewczyne ktora tez byla operowana i powiedziala do lekarza: teraz to ja se k... doktorki odpoczne to swierdzilam ze to lekarze powinni poszerzyc horyzonty i wiele jeszcze zrozumiec. Jakos tak mi sie to wszystko teraz przypomnialo apr tego co pisalas o znieczuleniu i rozmowie z lekarzem

Offline

 

#97 2007-08-13 14:58:59

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia

Ciekawe, co ja wygadywałam przy znieczuleniu smile?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#98 2007-08-13 15:10:13

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia

Mowie Ci oni czasem jak siedza w swoich pokoikach to na pewno maja ubaw z takich jak my. Karolina ja bylam tak niesympatyczna i czulam w sobie taka zlosc ze az sama sie siebie przstraszylam wtedy. Czlowiek ma jednak w sobie ciemna strone nie ma co. Bylo mi bardzo glupio na drugi dzien a lekarz pytal meza co sie stalo z pana zona wczoraj? Teraz juz beda wiedzieli ze i tak mozna zareagowac. Co do wygadywania po glupim jasiu to ja kiedys jak mialam rezonas i przyszedl do mnie fajny anestezjolog to tez sobie pozwolilam na kilka tekstow az mnie jezyk swedzial ale to bylo mile i pan dr sie smial ze mnie poprostu. Czlowiek rozumial ze mnie pozbawil myslenia chemia i tyle. Mi sie wydaje ze wiekszosc ludzi cos tam wygaduje a tego nie pamieta poprostu, tak wiec bardzo mozliwe ze Ty tez umililas im czas

Offline

 

#99 2007-08-13 15:48:39

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia

Rety, nie strasz smile. Może puściłam wiązankę pod adresem lekarzy? A może wręcz przeciwnie - jakieś wyznania miłości do tych, którzy mi tak bardzo pomogli? Albo zdradziłam fabułę najnowszej książki smile?
W każdym razie pan doktor nie chce mi powiedzieć, to chyba narozrabiałam big_smile


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#100 2007-08-13 16:31:51

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia

Karolina podejrzewam ze dla nich to takie mile przerywniki zawsze cos sie dzieje innego niz tylko narzekania na choroby i bolesci a tu prosze bardzo ktos opowie pol historii swego zycia ze szczegolami smile

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson