Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#126 2007-10-24 20:12:53

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia

Mam dosc23, to sa leki bez recepty i z tego co wiem nie ma wiekszych przeciwskazan do ich stosowania. Jesli dobrze Cie rozumiem masz ostre pieczenie w czasie mikcji, mi one zawsze na nie pomagaly, dodatkowo zmiejszaly czestomocz, aczkolwiek pozniej wszystko przechodzilo w stan przewlekly. Tylko pamietaj ze ja mialam ntm i bol calego pecherza, czestomocz i parcia naglace, wiec ja wierze ze jest duze prawdopodobienstwo ze Ci pomoga. Znam osoby, ktore je stosowaly w UK i im wlasnie pomagaly. Decyzja nalezy do Ciebie, postaram sie poszukac ich w Internecie.

Offline

 

#127 2007-10-25 14:11:04

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia

Dotka dzieki za bezinteresowna chec wyslania mi tego leku do Polski, ale jednak nie zdecyduje sie na ten lek. Takze mimo wszystko dzieki..
pozdrawiam

Offline

 

#128 2007-11-01 20:02:50

Dotka
Użytkownik
SkÄ…d: Gdansk / Irlandia
Zarejestrowany: 2007-07-04
Posty: 213

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia

Dziewczyny, zalamalam sie (to nie nowosc;) ). ostatnio czulam sie o wiele lepiej, ale juz w weekend zaczal sie jakis straszny nawrot. mowiac "lepiej" mam na mysli tylko nieustajace pieczenie w cewce, ale to, co czuje od weekendu jest o wiele bardziej dokuczliwe. pieczenie, klucie, bol, nie tylko cewki, ale i pecherza, przy sikaniu to juz w ogole prawie ryczalam (wydaje mi sie, ze tak zle jescze nie bylo..). no i zlamalam sie i zaczelam znowu lykac furagine:( a mialam silne postanowienie, ze jak najszybciej zrobie posiew na wlasna reke i wlasny koszt jeszcze przed cystoskopia.
a z ta cystoskopia to w ogole cyrk. zorientowalam sie, ze 12go grudnia jest duze prawdopodobienstwo, ze bede w srodku miesiaczki! prywatna klinika, gdzie placi sie 130 euro za 10 minut rozmowy z lekarzem, tylko po to zeby skierowal na cystoskopie i nie raczyli nawet spytac o date miesiaczki przed umowieniem na badanie!
pacjent musi myslec jak widac o wszystkim. jak tam zadzwonie, to pewnie umowia mnie na termin w styczniu sad bo po drodze sa swieta. a ja sie nie chce przez swieta stresowac, a do tego w styczniu mam egzaminy ;(
wybaczcie, ale bardzo chce mi sie plakac...


To już ponad trzy lata bólu

Offline

 

#129 2007-11-01 20:35:18

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia

Dotka ja nie wiem czy do cysto mozna brac hormony ale jesli tak to bierz bez przerwy na okres i takim sposobem go nie dostaniesz. Niby sposob ale niezbyt zdrowy, jesli jednak bardzo Ci zalezy bo znow bedziesz czekac to probuj

Offline

 

#130 2007-11-01 22:00:42

Dotka
Użytkownik
SkÄ…d: Gdansk / Irlandia
Zarejestrowany: 2007-07-04
Posty: 213

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia

Magdalena... ja nigdy nie bralam hormonow, w calym moim zyciu (a mam juz 27 lat). Chodzi Ci o tabletki anty czy jakie dokladnie hormony?


To już ponad trzy lata bólu

Offline

 

#131 2007-11-01 22:22:22

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia

Tabletki jednofazowe można, ale skoro nie bierzesz, to czy celowo będzie rozpoczęcie hormonoterapii tylko po to, żeby jeden dzień mieć bezpieczny?
Dotka, 130 euro to prawie 500 zł, prawda? W Polsce prywatnie zrobisz sobie cystoskopię za podobną kwotę, a jeszcze będziesz miała wizytę. Niekoniecznie u sensowego lekarza, ale w Irlandii, jak widzę, też różowo nie jest. Nie miałabyś szans na przyjazd tutaj? Jakiś bilet w promocji...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#132 2007-11-01 22:26:29

Dotka
Użytkownik
SkÄ…d: Gdansk / Irlandia
Zarejestrowany: 2007-07-04
Posty: 213

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia

ja juz ta kase zaplacilam. W Polsce bede dwa dni zeby wyrobic dowod, a zrobienie cystoskopii to nie jest takie hop siup, bo odpisano mi z jednej z klinik w Gdansku, ze nie wolno miec ecoli, a ja je najprawdopodbniej mam (dowiem sie w przyszlym tygodniu, bo udalo mi sie ustalic z emc healthcare, ze wysla moj mocz do analizy za 60 euro do jakiegos laboratorium w poniedzialek i nareszcie bede miala zrobiony posiew). w Irlandii jest gorzej niz w Polsce, o wiele gorzej. sluzba zdrowia lezy i wszyscy o tym wiedza, w dodatku jest prywatna i trzeba sporo placic za kazda nawet najdrobniejsza rzecz.
co do hormonow - sa zapewne na recepte.


To już ponad trzy lata bólu

Offline

 

#133 2007-11-01 23:16:06

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia

Nie wiem, jak to jest w Irlandii, wiem, że moja koleżanka w Londynie poszła do przychodni, pokazała, co brała w Polsce i położna (?) dała jej 6 opakowań.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#134 2007-11-02 07:16:47

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia

Dotka ja tak wspomnialam o tych hormonach ponniewaz jak mialam mature lekarz kazal mi wziac hormony zebym nie dostala miesiaczki, ze wzgl na te moje bole. Zaproponowalam wiec Tobie, ale wiesz co moze rzeczywiscie bardziej oplaci Ci sie przyjechac tu. Ciezko z ta prywatna sluzba zdrowia kurcze

Offline

 

#135 2007-11-03 02:56:21

Dotka
Użytkownik
SkÄ…d: Gdansk / Irlandia
Zarejestrowany: 2007-07-04
Posty: 213

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia

Karolina - w Anglii niektore uslugi lekarskie sa bezplatne, w Irlandii nie. Irlandia i Anglia nie maja w sumie zbyt wiele wspolnego, Irlandczycy nienawidza Anglikow i nie chca sie na nich wzorowac. Mieszkam tu juz dwa lata i o sluzbie zdrowia juz bardzo duzo wiem (niestety).

Magdalena - dzieki za rade. nie bede kombinowac jednak z hormonami, chyba, ze okaze sie, ze mam cos z nimi nie tak (mam zamiar sprawdzic sobie poziom hormonow). mysle, ze nie byloby zbyt latwo w hormony sie zaopatrzec, tu nawet nie sprzedadza Ci w aptece dwoch opakowan aspiryny, a jak masz przepisany antybiotyk dwie tabletki przez tydzien, to wytna z opakowania dokladnie czternascie tabletek, zeby bron Boze nie dac pacjentowi o jedna za duzo.

wiem, ze nie powinnam narzekac, zawsze moge sobie wrocic do Polski, prawda? mam jednak nadzieje, ze to wielomiesieczne cierpienie sie wreszcie skonczy i bede mogla o wszystkim zapomniec i znowu zyc jak czlowiek.

wybaczcie, ze ostatnio tak duzo tu goryczy, zlamalam sie tym pogorszeniem. w dodatku moja rodzina tego nie rozumie, sa na mnie zli, ze sie nie usmiecham i biora to do siebie.


To już ponad trzy lata bólu

Offline

 

#136 2007-11-03 03:11:35

Dotka
Użytkownik
SkÄ…d: Gdansk / Irlandia
Zarejestrowany: 2007-07-04
Posty: 213

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia

heh Karolina, sorry, zle Cie zrozumialam (ja cialge o tej kasie mysle jakby to w ogole mialo jakies znaczenie). kiedys jeszcze podliczalam ile juz mnie to wszystko kosztowalo (lekarze plus lekarstwa), ale zatrzymalam sie gdzies na 1200 euro i dalej juz mi obojetne.

chodzilo Ci zapewne o to, ze bez problemu moge dostac te hormony. problem w tym, ze ja nawet nie wiem o co pytac. nigdy nie bralam hormonow, a jak powiem, ze chce cos na zatrzymanie okresu, to chyba mnie odprawia z kwitkiem...


To już ponad trzy lata bólu

Offline

 

#137 2007-11-08 07:44:17

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia

Dotka przeczytalam co napisalas o pieczeniu, zrobilas juz posiew ten co mieli Ci wyslac? Wyglada na to ze naprawde cewka jest w ostrym stanie zapalnym. Boze musisz miec posiew a cystoskopia chyba poczeka? Trzymaj sie i pisz o wynikach

Offline

 

#138 2007-11-08 21:42:47

Dotka
Użytkownik
SkÄ…d: Gdansk / Irlandia
Zarejestrowany: 2007-07-04
Posty: 213

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia

dzieki Magdalenko za zainteresowanie. oddalam mocz w poniedzialek, mam dowiadywac sie w przyszlym tygodniu. czekam jak niczym na wyniki egzaminu;) do tej pory mialam robiony jedyni wymaz z cewki (w lipcu) i wyszly dwa szczepy ecoli. ciekawe czego dochodowalam sie tym razem.
co do stanu zapalnego cewki - jest w sumie bez zmian od lutego, ani gorzej, ani lepiej. wydaje mi sie, ze nie cierpie tak bardzo jak wiekszosc forumowiczow. przynajmniej nie fizycznie, bo psychicznie zaczynam powoli niedomagac;)
sciskam i pozdrawiam!

P.S. ciesze sie, ze mamy mozliwosc rozmawiac sobie w tej "grupie wsparcia". dla mnie jest to szczegolnie cenne doswiadczenie, bo gdyby nie to forum, myslalabym pewnie, ze jestem jedyna ktora tak cierpi, w dodatku mieszkam przeciez tak daleko.


To już ponad trzy lata bólu

Offline

 

#139 2007-11-10 23:59:38

Dotka
Użytkownik
SkÄ…d: Gdansk / Irlandia
Zarejestrowany: 2007-07-04
Posty: 213

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia

wiecie co... jeszcze nikomu tego nie mowilam (oprocz mojego chlopaka, ktory byl przy tym, wiec to sie nie liczy) - bedziecie pierwsze smile otoz narzekalam tak bardzo na wysokie koszty mojego leczenia. dzisiaj sie juz nie musze martwic. wydalam na lekarzy i leki ponad 1000 euro, ale dzisiaj wyobrazcie sobie - wygralam prawie 1500 euro na loterii:) bedzie jak znalazl na pokrycie z nawiazka tego, co juz wydalam plus ewentualnych dalszych wydatkow (mam nadzieje juz nie tak wysokich). trafilam 4 cyfry z 5!!!!!!!!! stac mnie teraz na prywatna cystoskopie wink


To już ponad trzy lata bólu

Offline

 

#140 2007-11-11 08:39:23

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia

Dotka fajnie, widzisz czasem szczescie czlowiekowi dopisuje!

Offline

 

#141 2007-11-11 10:59:29

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia

No widzisz, to dobry znak - wyzdrowiejesz smile


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#142 2007-11-11 11:37:52

Dotka
Użytkownik
SkÄ…d: Gdansk / Irlandia
Zarejestrowany: 2007-07-04
Posty: 213

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia

no wlasnie, hihi, widac, ze szanse na wyzdrowienie sa jak trafienie czegos w lotka;) musze sie poprawic: trafilam 5 na 6, wiec jeszcze lepiej! a ostatnio odkrylam, ze na pecherz i cewke pomaga mi cider gruszkowy (sprzedaja cidery w Polsce?). buzka dla wszystkich!


To już ponad trzy lata bólu

Offline

 

#143 2007-11-11 11:44:35

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia

Gratuluje! Szkoda tylko, ze wydasz te pieniadze na leczenie. W ogole zobaczcie w jaki sposob my myslimy. Kazda dodatkowa suma i mamy w glowie jakies badanie, preparat lub leki. Czasem sie zastanawiam czy nie jestem lekomanka. I przepraszam, ale musialam to napisac. Ja zaczynam popadac w dlugi, u rodzicow, chlopaka, przyjaciolki. Powiem wam, ze moze nie sa to na razie monstrualne kwoty ktorych nie moglabym oddac, ale biorac pod uwage ze juz wydalam wszystkie swoje oszczednosci jestem zalamana. Do tego dochodzi teraz leczenie TFX, i zamiast kupic sobie nowe buty i plaszcz to kupuje leki. Zebym chociaz wiedziala, ze bede zdrowa, jakby ktos mi dal date marzec 2008 i bedzie dobrze i nigdy nie wroci, a tak, tak to ja juz nie wiem. Cala wyplate co miesiac na leczenie i bol? Przepraszam Was kochane, zawsze staram sie byc twarda i choc troche nadzieje rozpalac, ale dzisiaj mam bardzo ciezki dzien, pewnie dlatego ze duzo mysle, czy TFX pomoze, a najgorsze sa te plamienia, w koncu mam go dostac to mam plamienia, modle sie tylko by okres miec rowny bo nie wiem jak go wtedy bede brala... sad

Offline

 

#144 2007-11-11 12:29:38

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia

Dotka, co to jest cider gruszkowy?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#145 2007-11-12 21:50:56

Dotka
Użytkownik
SkÄ…d: Gdansk / Irlandia
Zarejestrowany: 2007-07-04
Posty: 213

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia

Ifea - doskonale Cie rozumiem. Moze tutaj, gdzie mieszkam zarabia sie wiecej, ale leczenie jest o wiele drozsze niz w Polsce i dlatego tez mysle takimi kategoriami. Chcialam tylko Cie pocieszyc, ze przeciez jeszcze do niedawna Twoim zmartwieniem bylo, ze nikt nie chce Ci wypisac recepty na TFX. Glowa do gory, wiem, ze spieszy Ci sie zeby je wyprobowac, ale przynajmniej masz taka mozliwosc. Kilku osobom to pomoglo, wiec jest swiatelko w tunelu:)

Karolina - cider gruszkowy to takie piwo, wlasciwie nie tyle piwo, co napoj gazowany troszke jak piwo, ale o smaku gruszki. zaczelo sie od cidera jablkowego (ale tego akurat nie cierpie, moze sprzedaja w Polsce Bulmers?). Gruszkowy smakuje o niebo lepiej i jakims cudem pomaga mi na pecherz (kolejne placebo;) )


To już ponad trzy lata bólu

Offline

 

#146 2007-11-12 21:59:41

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia

Taki mały OT: nie macie poczucia, że ta nadzieja nas trzyma w pionie? Że wiara, bo znalazł się kolejny specyfik i a nuż to będzie właśnie TO - pozwala znieść ból?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#147 2007-11-13 19:18:36

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia

Dotka ja mam okropnego dola, bo z jednej strony mam to TFX ale z drugiej to moja ostatnia deska i boje sie ze mi nie pomoze, i co wtedy? Tymbardziej ze u mnie coraz gorzej.
Redakcjo masz 100% racji, ja kazdy kolejny preparat kupowalam z blyskiem w oku, a teraz sie boje bo wiem, ze jak nie pomoze mi TFX to nic mi nie zostalo... moze wleki...

Offline

 

#148 2007-11-15 00:30:11

Dotka
Użytkownik
SkÄ…d: Gdansk / Irlandia
Zarejestrowany: 2007-07-04
Posty: 213

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia

Odebralam wyniki posiewu. Tym razem mam enterococcus. Wrazliwy na: penicilin, lizoli, vancomycin, gentamicin, ciprofloxacin, nitrofurantoin. A urolog twierdzil, ze nie mam bakterii!!

A jak pytalam w przychodni o test z krwi na poziom hormonow, to nie wiedzieli o co mi chodzi sad Pan powiedzial, ze jest ponad 100 rodzajow hormonow i jak mu nie powiem o co mi chodzi, to on nie jest w stanie mi pomoc. Powiedzialam, ze mam chory pecherz, to proponowal zeby zbadac hormony nadnerczy, ale to chyba nie o to chodzi prawda?? Macie jakies pomysly?? Blagam, to wazne, chce sprawdzic poziom hormonow, ale nie wiem jak im to wytlumaczyc.


To już ponad trzy lata bólu

Offline

 

#149 2007-11-15 05:40:35

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia

Dotka chodzi o prolaktyne, estrogeny, Tsh, Lh, progesteron. Danusia popraw mnie co jeszcze bo szukam na forum i nie znalazlam kompletuale jest 5:40 wiec nie tomna jestem jeszcze.Dobrze tez zerknac na tarczycowe Dotka T3 i T4.

Offline

 

#150 2007-11-15 10:34:30

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Pecherz gdy mieszka sie za granica - w Irlandia

Chyba chodziło Ci o FSH i LH smile. A z tarczycowych to właśnie TSH, T3, T4.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson